Kolik stojí koupelna ?

Cenu vybavení koupelny nelze bez znalosti půdorysu, potřeb a vkusu zákazníka předem odhadnout.
Každý detail následně ovlivňuje výši celkové ceny. Každý zákazník má své specifické hodnocení co je a není "přiměřená cena". 
 
V RIVESTI se zabýváme nejčastěji designovými výrobky určenými pro zákazníky, kteří chtějí mít z koupelny prostor, který nadchne, a zajímají je jeho detaily. Tyto (někdy až "ikonické") zařizovací předměty, jsou pro klienty, kteří nechtějí koncernový základ koupelen "pro všechny",  ale hledají individuální řešení na míru a promítnutí svého životního stylu do prostor, které jsou součástí našeho každodenního rituálu - ranního naladění do nového dne a večerního zklidnění spojeného s relaxací.
 
Varianta vybavení větší koupelny v rodinném domě, od standardních značkových výrobců v jednoduchém/základním designu:
 
 (větší umyvadlo 80 cm,  skříňka se šuplíky , zrcadlo včetně LED 80 cm, kout 100x100, sprchová vanička, baterie 2x, koupelnový radiátor, doplňky, atd.) V základní třídě výrobků, napříč prodejci, je cena vybavení přibližně od 150.000 Kč včetně DPH bez obkladů.
Umíme ale sestavit neznačkové výrobky pro vybavení koupelny naopak i v hodnotě do 80.000 Kč pro uživatelsky nenáročné prostory.
 
Vše je u nás o dohodě, záleží v čem má zákazník prioritu.
 
A jako u všech firem, i u nás si přímo dohodnete výši slevy podle celkové hodnoty Vaší zakázky a věnovaného času odbroným personálem. Připomeňme, že kamenné obchody se Vám postarají i o případnou reklamaci či po-záruční servis. (jen s velkými komplikacemi budete posílat na eshop zpět například nefunkční sprchový kout).
 
 
 
RIVESTI používá pouze velkoformátové obklady.
 
Některé řady velkoformátových luxusních obkladů nabízených v RIVESTI, pro pokládku na minimální spáru 2 mm, můžeme pro menší koupelnu odhadnout v ceně od 45.000 Kč včetně DPH (bez mozaiky, dekorací , barvy na skladě, atp.) 
 
Ze zde uvedeného orientačního příkladu je patrné, že obklady bývají přibližně pouze třetinovou částkou celkové hodnoty materiálů v koupelně, přitom se jedná o prvek, který je vnímán nejvíce a vytváří první dojem z koupelny. Umyvadlo je možné po roce vyměnit za dražší provedení, obklady jen těžko.
 

Je lepší vybírat koupelny ve velkoobchodech nebo u menších prodejců?

Doporučujeme výběr koupelny raději svěřit menším studiím, které se mohou naplno věnovat vaší zakázce.
 
Většinou pak celý průběh zakázky - od výběru, po zpracování vašeho návrhu koupelny, až po zjišťování termínů dodávek - konzultujete s jednou osobou
 
Logicky je to to výhodnější než znovu vysvětlovat záležitosti své objednávky dalším zaměstnancům prodejce.
 
Malé firmy pracují s širokým spektrem výrobců, nejsou totiž vázání plánem sítě velkoobchodního řetězce, který stanoví například 10-15 sérií, které pak mají následně zakoupeni všichni zákazníci, v místě působiště řetězce. 
 
Menší firma Vám tak nabídne opravdu originální koupelnu, kterou nebude mít za měsíc váš soused :-)
 
Často jsou na menších studiích zaměstnáváni i designeři, kterým jde o komplexní celkový efekt navrhovaných prostor více, než o prodej určený z tabulky.
 
A na závěr : na menších studiích si také rovnou dohodnete cenu přímo pro vás !

Existuje bezespárový obklad?

Každý keramický obklad je třeba pokládat se spárami. 
 
U retifikovaných  typů dlažeb a obkladů (dlažby s přesně řezanými hranami do konkrétního rozměru ), je doporučena výrobci minimální spára 2 mm. 
 
Menší spáry v žádném případě nedoporučujeme. Pokud prováděcí firma posoudí, že materiál i podklad jsou opravdu extrémně rovné, je možné pokládat na spáru menší. Např. na 1,8 mm.  Pokud máte zájem o koupelnu téměř beze spár, je ideální volbou obklad 3x1 m, pokládaný na výšku, kde jsou následně pouze svislé spáry - každý metr.  Tyto obklady nabízíme již od 1.770 Kč / m2 bez DPH.
 
Obyčejné - základní - (neretifikované) obklady (s obloukem místo přísně kolmé hrany) jsou pokládány na spáry 3-4 mm.
 

Jaké jsou termíny dodání obkladů?

Pokud je materiál u výrobce k dispozici, je dodáván na náš sklad do 14 dnů. Dále následuje expedice k zákazníkovi v rámci ČR. Máme také zvýhodněnou nabídku s dodaním do 48-72 hod z našeho skladu.

Je možné obklady dovézt na naši adresu?

Ano, obklady dodáváme v celé ČR přepravní službou.

Je možné nám poskytnout slevu na naši zakázku?

Ano, s každým zákazníkem jednáme o slevě dle hodnoty jeho objednávky. Některé výrobky vedeme již za zvýhodněnou cenu přímo, s odečtenou slevou.

Kolik stojí 3d návrh koupelny?

2.500 Kč s DPH. V ceně je jedna drobná úpravy a změny.

Proč některé obklady stojí 300 Kč a jiné třeba 1.500 Kč?

Prvním rozdílem je například již velikost formátu, dále jestli je obklad retifikovaný (řezaný napřesno pro pokládku na minimální spáry) či nikoliv. Složení výrobku je patrné i při pohledu na spodní (boční) část dlaždice. Koupelnové obklady vyráběné z lepších materiálů, mají vnitřní část světlou (bílou). Tento materiál je více rovný a méně nasákavý než červené probarvení.
 
U dražších materiálů zahraničních výrobců je do ceny materiálu promítnuta investice do stále novějších technologií ( což firmy vyrábějící obklady 20 x 40 cm nepotřebují ) a náklady na zajištění ekologické výroby ( není v některých státech požadováno). Italské značky vytvořily jako první na světě, formáty keramických dlažeb 3 x 1 metr.
 
Nejvíce je třeba vyzdvihnout design, na kterém pracují celé týmy, kvalitní presentační materiály,  a závěrem samotnou kvalitu dlažby, která je dozorována u zahraničních velkých výrobců počítači. Italský design nastavuje trend, který následně kopírují ostatní výrobci. V ceně výrobku je promítnuta i dražší doprava.
 
I místní výrobci se snaží dotáhnout zahraniční technologie různými způsoby, jako byl například nedávný nákup starší italské výrobní linky na větší formáty než byl jen nabízený rozměr 30x60 a 60x60 cm.

Líbí se nám obklady 120x278 cm, je možné je dodat včetně práce?

Ano, k u nás zakoupeným obkladům, můžeme zajistit práci odborné montážní firmy, která je zaměřena na pokládku těchto velkých dlažeb. Vždy je třeba počítat s časovou lhůtou minimálně 60 dnů od dohodnutí po nástup. Termín prověřujeme předem.

Kolik času zabere jednání?

Cesta na naše studio - od nájezdu na D1 ve Zlíně - trvá přibližně 45 minut. Jednání pro výběr obkladů trvá dle náročnosti zákazníka od 60 minut. Pokud se vybírá kompletní vybavení koupelny, včetně sanity, je třeba počítat delším časem.
 
Důležité je mít k dispozici vytištěný okótovaný půdorys (i ručně), včetně výšek oken a umístění dveří.  3D návrh posíláme do emailu.
 
Vždy doporučujeme zavolat nám předem, aby byl čas pro vaše jednání rezervován.